A két fontos fogalom mind a választások, mind a népszavazások során szerepet játszik. Mivel április 3-án mindkettő országos hatáskörű esemény lesz, induljunk ki abból, hogy a lehetséges résztvevők száma 8 millió magyar állampolgár.
Érvényességről akkor beszélhetünk, ha közülük legalább 4 millió, vagyis 50%-uk részt vesz az eseményen és valahogyan kitölti a kettő választási és egy népszavazási űrlapot. Ha valaki azt szeretné, hogy a népszavazás érvénytelen legyen, akkor megteheti, hogy ezek közül a megfelelő űrlapot fel sem veszi, visszaadja kitöltetlenül az ott ülő közreműködőknek. Ha így tesz, az egyenérékű azzal, mintha el sem ment volna a külön megtartott népszavazásra. Ez több, mint egy elméleti feltevés, hiszen logikus közelítéssel ugyan mi volna a célja a teljes lakosság végigkérdezésének egy olyan témában, amelyben az Ortszággyűlés szükséges többsége elfogadott és törvényerőre emelt egy benyújtott törvényjavaslatot? Más kérdés, hogy bár ne tette volna, vagy bár megmaradt volna az alapjavaslatnál, a bizonyítottan pedofil állampolgárok mindenki által eléhető listájának összeállításánál.
Ha azonban átvette a népszavazási űrlapot is, és elvonul mindhárommal a fülkébe, akkor még mindig megteheti, hogy az előbbit szándékosan nem érvényes módon tölti ki (vagy sem az Igen, sem a Nem választ nem jelöli meg, vagy mindkettőt megjelöli). Ezzel ennek az eseménynek az eredménytelenségi esélyét növeli meg. Eredményes akkor lesz a népszavazás (kérdésenként bírálják el), ha a résztvevők többsége (50%-uk plusz egy fő) azonos érvényes választ ad. Logikus, hogy a népszavazás minimális eredményessége 2 millió 1 fő azonos szavazatát jelenti. Eredményes tehát akkor is lehet a népszavazás, ha amúgy érvénytelen. Az utóbbi eset elvileg megkadályozná, hogy ezt követően az Országgyűlés az eredménynek megfelelő törvényt fogadjon el, csakhogy ez a törvény, amint említettük, és amint a világ is megismerte, jelenleg már él. Tanú rá például (agyrém), hogy a tévéreklámok megnézését, a rádióreklámok meghallgatását nem ajnálják 12 évnél fiatalabbaknak.